Öğrencilerin doğru beslenmesi bizim işimiz.

Dünya lideri yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı Compass Group PLC’nin bir parçası olan Scolarest, okul çağındaki çocuklarımıza ve gençlerimize sadece sağlıklı ve lezzetli yemekler sunmakla kalmıyor, “Ye-Öğren-Yaşa” felsefemizle onlara sağlıklı bir yaşam için rehberlik etme görevini de üstleniyor.

SCOLAREST HAKKINDA

Uluslararası “know how”ı lokal anlayışla birleştirerek hizmet verdiğimiz eğitim kurumlarında, satın almadan servise kadar geçen depolama, pişirme ve diğer tüm süreçlerde üstün kalite sunma amacıyla hareket ediyoruz. Okullara verdiğimiz yemek hizmetleri alanında; eğitimli personellerimiz, hijyenik üretim ve servisimiz, ürün kontrollerimiz, çalışma alanındaki makine ve ekipmanların kullanımı konularında verdiğimiz eğitimler ve temin ettiğimiz iş güvenliği ile sorunsuz hizmet sunarak kalite güvencesi sağlıyoruz.

Güvenli ve sağlıklı bir hayata kendini adamış bir marka olarak Scolarest; Ye-Öğren-Yaşa adını verdiği düşünce ve davranış biçimi sayesinde aynı zamanda sürdürülebilir yaşama katkıda bulunuyor. Çocuklarımıza sağlıklı beslenme için ihtiyaç duydukları besinleri sağlarken, sağlıklı bir çevreyi sürdürülebilir kılmak için gerekli bilinci oluşturmayı hedefliyoruz. Öğrencileri en iyi şekilde beslemeyi sadece bir iş olarak değil, aynı zamanda topluma karşı yerine getirilmesi gereken bir sorumluluk olarak görüyoruz.

“Ye-Öğren-Yaşa” felsefesi ile daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü bir yaşamın temellerini oluştururken; güçlü vücutları ve keskin zekaları yapılandırmak için öğrencilere yeni bir düşünce ve davranış biçimini taahhüt ediyoruz.

Ye

Amacımız; öğrencilerimizi sağlıklı ürünlerle hazırlanmış, dengeli öğünlerle beslemek ve aynı zamanda onları yeni, mükemmel lezzetlerle buluşturmaktır. Çocuklarımızın sağlıklı beslenme ihtiyaçlarını sağlayıp, mutlu etmek için SCOLAREST menüleri; öğrenci yaş gruplarına göre ayrıştırılarak, dengeli beslenme konusunda uzmanlaşmış diyetisyenlerimiz ve gıda mühendislerimiz tarafından kurumumuza özgü oluşturulmuş “Sağlıklı Beslenme Rehberimizin” standartlarına uygun olarak hazırlanır. Menülerimizi geliştirmeye yönelik özenimiz, hizmet sunduğumuz okullardaki öğrencilerin ilgisini çeker ve daha sağlıklı beslenmeyi keyifli bir yaşam biçimine dönüştürmeye teşvik eder.

Öğren

Amacımız; öğrencilerimize keyifli bir ortamda, sağlıklı ve uzun bir yaşam için dengeli ve doğru beslenme alışkanlıkları kazandırmak üzere gereken bilgiyi sunmaktır. Öğrencilerimizin zihinlerini de beslemek işimizin bir parçası. Doğru beslenmenin faydalarını anlatırken, gençleri sağlıklı bir yaşam konusunda bilinçlendiren, onları eğiten, yenilikçi yaklaşımlarla faaliyetlerimizi destekliyoruz. Bunun için operasyon ekiplerimizi destekleyen, yetenekli ve işinde büyük bir titizlikle çalışan uzman diyetisyenlerden oluşan, işine sevgiyle bağlı bir ekibimiz var. Böylece öğrenciler ne yediklerini ve nasıl yemeleri gerektiğini öğrenerek beslenir.

Yaşa

Amacımız; daha sağlıklı bir yaşam ve sürdürülebilir bir çevre için, öğrencilerimize hijyen koşulları ve çevre ile olan ilişkileri konusunda duyarlılık kazandırmaktır. Sorumluluk içinde büyümeye kendini adamış bir kurumun parçası olarak sorumlu büyümenin ancak kurumsal sorumluluk vizyonu ve stratejisine sahip olmaktan geçtiğine inanırız. Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi ile birlikte sağlıklı bir yaşam da sürmeleri için, yaşadığımız çevrenin ve dünyamızın korunmasına özen gösteriyor, sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek çevre temizliği ve hijyen bilincini genç zihinlere yerleştirmek için çalışıyoruz. Çevre üzerindeki etkimizi dikkate alarak; güvenli, kaliteli, sağlıklı ve yerel tedarikçilerden satın alınmış yiyecekleri temin etmeye özen gösteriyoruz.

İŞ MERKEZLERİ & ENDÜSTRİYEL TESİSLER

Ülkemizin dört bir yanındaki binlerce şirkette lezzetli, sağlıklı ve dengeli yiyecekleri paylaşmak için çalışanları bir araya getiriyoruz. Fiyat, seçenek ve harika bir yemek deneyimi sunma konusunda benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için her müşterimizle yakın temasta çalışıyoruz.

HASTANELER

Besinlerin iyileşme süreci üzerindeki olumlu etkisini biliyor, hastaların iyileşmesine ve personelin motive edilmesine yardımcı oluyoruz.

EĞİTİM

İlköğretimden üniversiteye kadar, akademik başarıyı en üst düzeyde desteklemeye yardımcı olan yenilikçi ve besleyici yemek çözümleri sunuyoruz. Öğrencilere, sağlıklı beslenmenin lezzetli ve eğlenceli olabileceğini göstermeye çalışıyoruz.